Dnes je: , čas na servery:   , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV - REGIÓN ORAVA

ÚVOD
Vážení priatelia turistiky, 

 

     

      vítame Vás na našej internetovej stránke a zároveň sa Vám chceme predstaviť, kto sme a čo je predmetom našej činnosti.  

     Regionálna rada Klubu slovenských turistov Orava je občianskym združením založeným podľa zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov a našim cieľom je koordinovať jednotlivých klubov a turistických spolkov na území Oravy, ktoré do združenia pristúpili na základe zmluvy o súčinnosti, propagovať krásy prírody a jej zaujímavosti a tiež vytvárať lepšie podmienky na na turistickú činnosť napríklad vydávaním spoločného kalendára akcií, na ktorých sa všetci Oravci môžu stretávať, spoznávať a spolupracovať, ďalej zastupovaním záujmov oravských turistov na verejnosti, udržiavaním turistických chodníkov a ich značenia, plánovaním a budovaním nových značkovaných ciest a metodickým riadením činnosti spolupracujúcich klubov.  

Horopis Oravy

Naše akcie sú však otvorené a prístupné každému záujemcovi. Každý sa môže našich akcií slobodne zúčastniť, ovšem musí rešpektovať aj obmedzenia dané organizátorom. Ide o dopravné a ubytovacie možnosti pri niektorých akciách, ako aj o fyzické či zdravotné nároky na účastníka. Poraďte sa vždy s organizátorom - kontakt je uvedený pri každej akcii v kalendári akcií.

    Vždy ste a budete medzi nami srdečne vítaní. Tešíme sa na každého a Váš záujem o poznanie našej Oravy nás bude inšpirovať na zaraďovanie ďalších akcií určených na spoznávanie nášho regiónu - veď Orava poskytuje nepreberné možnosti turistiky vo všetkých jej druhoch. Či už ide o pešiu, lyžiarsku, cykloturistiku, vodácku na divokej vode, vysokohorskú a máme tiež možnosti aj na táborenie. Staráme sa aj o značenie turistických chodníkov - máme ich na Orave 495 km a budujeme ďalšie nové, teraz už aj pre lyžiarsku turistiku.

Veríme, že sa radi budete k nám na Oravu aj často vracať.

 

Buď teda pozdravený každý, kto s dobrým úmyslom k nám prichádzaš !          

 

 

 

 

TOPlist

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV REGIÓN ORAVA © 2004 - 2020