Dnes je: , čas na servery:   , meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV - REGIÓN ORAVA

14

Predsedníčkou komisie RR KST Orava v oblasti turistiky mládeže je
JANKA IVANOVÁ 

0907 348 259
E-mail: j.ivanova1966@gmail.com

 


  • TOM (TURISTIKA MLÁDEŽE)
 
Klub slovenských turistov (KST) je občianskym združením s právnou subjektivitou, ktoré vzniklo 24. februára 1990. Všetci členovia sú združení v 400 miestnych odboroch KST a turistických kluboch. Tretinu členskej základne tvoria deti a mladí ľudia, ktorí sú organizovaní v takmer 70 turistických oddieloch mládeže (TOM). V odboroch a kluboch KST, orientovaných všestranne, alebo len na niektorý druh turistiky, sa vyvíja pestrá činnosť v pešej turistiky, lyžiarskej turistike, cykloturistike, vodnej turistike i vysokohorskej turistike. Patrí aj kultúrno-spoločenská aktivita, táborenie a ochrana prírody. Dospelí i mladí turisti plnia rad poznávacích a výkonnostných odznakov. V TOM je magnetom celoročný príťažlivý program, v rámci ktorého figurujú preteky turistickej zdatnosti, ale aj ďalšie veľmi populárne podujatia, napríklad Cesta rozprávkovým lesom. Celoslovenský turistický kalendár obsahuje okolo 400 podujatí organizovaných v celom štáte, z ktorých mnohé sú tradičné, ako letné a zimné zrazy, plavby, výstupy na končiare či zahraničné zájazdy. Klub slovenských turistov udržiava celoslovenskú sieť značkovaných chodníkov. 
 
V oravskom regióne KST je v roku 2020 necelých 500 členov, z toho 14% sú deti do 15 rokov, 4% študenti od 16 do 26 rokov a zvyšok sú dospelí a dôchodcovia. Sú zaradení do siedmych turistických klubov (kontakty klubov) alebo štyroch turistických oddielov mládeže (TOM). Jeden z najaktívnejších oddielov mládeže (TOM) je v námestovskom okrese. Volá sa Magurka, ktorú vedie pani učiteľka Janka Ivanová z Námestova.  

 

 
 

Prihovor Jany Ivanovej z Turistickeho oddielu mládeže Magurka z Námestova, alebo si stiahnite TU

 Hlásenie oddielu TOM (hlásenie odošlite každoročne do  28. februára pri zmene údajov ihneď na adresu : ÚRM KST, Záborského 33, 831 03 Bratislava

 Turistické značky - popis  Turistické mapy

 
 
image
Fotoalbum turistiky mládeže (TOM)

 

 PRÍKLADY (nájdte ich v horeuvedenej brožúre)

  • Lanová lavička

  • Plazenie

  • Hod na cieľ

  • Viazanie uzlov

____________________________________________________________________________________

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV REGIÓN ORAVA © 2004 - 2020